Магија на Фекир: Барди од блиску виде гол во стилот на Марадона против Англија (Видео)

Бетис беше подобар од Леванте со 2-0 во меч од шпанската фудбалска лига, а средбата ќе остане запаметена по сензационалниот гол на Набил Фекир за 1-0,. Фекир се прошета низ одбраната на Леванте во стилот на Диего Марадона против Англија на Мундијалот во 1986 година и постигна гол кој му го посвети на Кристијан Телјо, чиј татко почина пред некој ден.

Погледнете:

https://www.youtube.com/watch?v=9qfa8TmPvVw

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести