Мајката на Дибала одлучила во кој клуб ќе се пресели Аргентинецот

Пауло Дибала од Јувентус се сели во Интер, а клучна за трансферот била одлуката на неговата мајка.

За Дибала имаше интерес и од англиските Манчестер јунајтед и Тотехем, но мајка му го убедила фудбалерот дека не треба да ја напушти Италија. Договорот на 28-годишниот Аргентинец со Јуве истекува на крајот на јуни, нема ништо од негово продолжување, па Дибала е во потрага по нов клуб.

Се шпекулира дека тој наскоро ќе потпише четиригодишен договор со Интер.

- Оглас -

Најнови вести