Мајсторот си е мајстор, некогашен играч на Вардар даде гол од корнер (Видео)

Босанскиот ветеран Сенијад Ибричиќ, кој во моментов игра за словенечки Домжале, на денешниот пријателски меч со Словачко, постигна фантастичен гол од корнер, потсетувајќи на најдобрите времиња, кога беше ѕвезда на сплитски Хајдук и репрезентацијата на БиХ.

Ибричиќ во 2015 година една полусезона го носеше дресот и на скопски Вардар.

Ова е голот на Ибричиќ:

- Оглас -

Најнови вести