Македонскиот репрезентативец Итан Хап потпиша за Валенсија

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Итан Хап потпиша за евролигашот Валенсија. Тој по една сезона во Гран Канарија, одлучи да го промени клубот, но останува во Шпанија.

Американскиот центар со македонски пасош потпиша двегодишен договор со Валенсија.

Претходно, Итан Хап во Шпанија настапуваше за тимот на Бреоган.

- Оглас -

Најнови вести