Манасков го отпиша Нексе, верува во нов подвиг на Вардар во СЕХА – Коефициентот за победа на рекордерите е 4.40 во Sport Life (Фото)

Дејан Манасков верува дека Вардар пак може да биде шампион во СЕХА-лигата, што значи дека рекордерите од Македонија со пет пехари во Регионалната лига ќе го победат и Нексе, вечерва во четвртфиналето во Скопје од 20.15 часот.

Крилото на Вардар во интервју за официјалната страница на СЕХА-лигата вели дека со победнички менталитет, психолошка стабилност и со добра хемија и атмосфера во тимо,т петкратниот освојувач на титулата во Регионалната лига може да се пласира на фајналфор турнирот во Задар и таму да биде најдобар по шестти пат, што би значело подобрување на сопствениот рекорд.

За тоа прво треба да се победи Нексе во нокаут четвртфинален меч вечерва во салата „Јане Сандански“, а ако Манасков е во право, можете и добро да заработите во Sport Life.

Коефициентот за победа на Вардар е 4.40, за нерешено квотата е точно 10, а Нексе е фаворит и за триумф на гостите во Скопје се нуди коефициент од 1.35.

Вкупно во понудата на Sport Life има 46 различни игри за четвртфиналниот меч во СЕХА лигата, што нуди широк избор со различни варијанти.

 

- Оглас -

Најнови вести