Маркез со триумф тргнува во новата Мото ГП сезона а одлична е квотата во Sport Life за такво нешто

Новата Мото ГП сезона започнува денеска во 16 часот со трката за големата награда на Катар. Патеката „Лусаил“ и овојпат ќе означи старт на возбудливата натпреварувачка година каде што ќе гледаме 21 трка, но по две децении на нив нема да вози Валентино Роси.

Како што е добро познато, легендарниот Италијанец се пензионираше на крајот на минатата сезона, а по спектакуларноито испраќање, време е за старт на новите возбудувања.

Марк Маркез е прв фаворит за титулата, а со својот Хонда мотор и денеска има најмал, но и покрај тоа одличен коефициент од Sport Life. Победа на Шпанецот, кој ќе стартува од треттото место е вреднувана со 2.60. Актуелниот првак, пак, Фабио Квартераро беше лош во квалификациите и ќе стартува под број 11.

Во секој случај не очекуваат голем број на возбудувања, а целата понуда за обложување можете да ја најдете на сајтот на Sport Life.


- Оглас -

Најнови вести