Марсеј го декласираше Генгамп

Марсеј без проблеми го совлада Генгамп со 4-0 на „Велодром“. Домаќините дури во второто полувреме успеаја да го „скршат мразот“, па голеадата ја отвори Тован во 57-мата минута. Паје во 73-тата минута зголеми на 2-0, пред Тован по втор пат да се запише меѓу стрелците седум минути подоцна. Митроглу во 83-тата минута ги постави конечните 4-0.

- Оглас -

Најнови вести