Мбапе во Реал до 2027 година, ќе добива 40 милиони евра по сезона

Килијан Мбапе за 40 милиони евра годишно ќе го носи дресот на Реал Мадрид, откако се договори за петгодишна верност на Кралскиот клуб.

Францускиот репрзентативец во Реал доаѓа како слободен играч, откако на крајот од сезонава му истекува договорот со ПСЖ.

- Оглас -

Најнови вести