Мечот меѓу Челзи и Борусија не почна во предвидениот термин

Реванш мечот од осминафиналето во Лигата на шампиони меѓу Челзи и Борусија Дортмунд не започна во предвидениот термин во 21 часот. Поради метежот на сообраќајот во Лондон, доцнеше автобусот со гостинските фудбалери, па официјалните лица одлучија дуелот да започне во 21:10 часот, односно 10 минути подоцна од предвидениот термин.

По првиот меч во Дортмунд, Борусија има предност од 1:0.

- Оглас -

Најнови вести