Мега-понудата која што ја има Sport Life за Ф1 трката во Мајами гарантира уште поголем спектакл

Од 21:30 часот вечерва се вози трката за големата награда на Мајами која што е шеста од шампионатот на Формула 1 сезонава.

Од првите две позиции ќе стартуваат возачите на Ферари, Шарл Леклерк и Карлос Сајнц, додека зад нив следува актуелниот првак, Макс Ферстапен од Ред Бул.

По повод големиот спектакл, од Sport Life се погрижија дополнително да го зголемат адреналинот и да додадат уште поголем број на игри за оваа трка.

За Леклер да триумфира, квотата изнесува 1.85, додека истата за Ферстапен е 2.75.

Кој ќе го има најбрзиот круг, дали ќе видиме безбедносно возило, кој ќе биде првиот возач што ќе замине во пит стопот, дали возачите од двата тима ќе успеат да ја завршат трката, кој ќе биде првиот возач кој што ќе се откаже, сè сите овие нови игри на кои што треба да се обрне внимание бидејќи имаат навистина одлични квоти.

За сите можни комбинации и игри ве советуваме да го посетите сајтот на Sport Life, каде што експресно ќе можете да си направите тикет и да си го уплатите на некое од уплатното место.

- Оглас -

Најнови вести