Магла, па фудбалска бомба ги збуни Меси и ѕвездите на ПСЖ (Видео)

Пари Сен Жермен има негатива од 0:1 на гостувањето кај Лориен, а ѕвездите на клубот од Париз ги дочека необичен амбиент пред почетокот на мечот.

Домашните навивачи направија димна завеса па на „Мустоар“ не се гледаше ништо од маглата од пиротехнички средства.

The Stade deu Moustoir completely covered in flares before kickoff tonight. from soccer

Потоа следуваше нов шок за Меси, Маркињос, Ди Марија и останатите скапи ѕвезди на парижаните, а со прекрасен гол и одлична акција ги казнија домаќините во финишот на првото полувреме.

Стрелец беше Монкондуа во 40-тата минута со еврогол што ја награди извонредната акција на Лориен.

Голот можете да го погледнете ОВДЕ.

- Оглас -

Најнови вести