Милосављев, Криштопанс и Мораеш во идеалниот тим на СЕХА за септември

Тројца играчи на Вардар и еден играч на Металург се најдоа во идеалниот тим на СЕХА лигата за месец септември. Голманот Дејан Милосављев, пивотот Рожерио Мораеш и бекот Даинис Криштопанс беа избрани за најдобри играчи на своите позиции, додека Халил Јагањац се истакна како најдобар на левата бековска позиција.

Српскиот голман воедно го доби признанието за МВП на месец септември, откако собра најмногу гласови на социјалните мрежи. Милосављев сосема заслужено го доби ова признание, откако се истакна како еден од најзаслужните играчи на Вардар да победничката серија. Во натпреварите против Металург, Железничар, Татран Прешов и Стеауа, Милосављев на сите четири меча остваруваше двофицрен број на интервенции.

- Оглас -

Најнови вести