Миовски: Грузија е незгоден ривал, но во мислите ни е само победа (Видео)

Бојан Миовски ќе биде еден од главните адути во нападот на Македонија на клучниот дуел во Лигата на нациите против Грузија во петок од 18 часот.

Македонија мора да победи, и тоа најмалку со три гола разлика за да има реални шанси за првото место во четвртата група од Сегментот Ц во Лигата на нациите.

„Во мислите ни е само победа. Грузија многу напредуваше, но и ние имаме квалитет. На првиот меч бевме подобри во првото полувреме, но не погодувавме, а тие си ги искористија шансите и победија. Сега мислам дека ќе биде поинаку, иако имаме кадровски проблеми без неколку клучни репрезентативци. Очекувам победа“, изјави Миовски.

Тој е во топ-форма откако го засили Абердин ова лето и е прв стрелец на тимот, па од него и на 23 септември на „Динамо арената“ во Тбилиси очекуваме голови за победа на Македонија.

Bojan Miovski – izjava – YouTube

 

- Оглас -

Најнови вести