ММА борец посакува да нема победник помеѓу Хабиб и Конор

ММА борецот Нејт Дијаз, нема да го поддржи ниту Хабиб Нурмагомедов ниту Конор Мек Грегор, во утрешната битка во Лас Вегас, како дел од УФЦ 229. Дијаз даде интересна изјава, и рече дека не сака да има победник, иако тоа не е можно.

„Се надевам дека никој нема да победи. Најдобар резултат кој го посакувам е двајцата да бидат нокаутирани. Малку повеќе ми се допаѓа стилот на Конор, Хабиб се бори како мала плашлива кукавица“ – изјави Дијаз, кој нема убави зборови за конкурентите.

Дијаз двапати се има борено против Мек Грегор во 2016 година, и билансот му е 1-1. Нурмагомедов во кариерата не знае за пораз, и затоа важи за мал фаворит во битката на деценијата против легендарниот Ирец.

Битката помеѓу Русинот Нурмагомедов и Ирецот Мек Грегор е закажана за ноќта сабота кон недела по македонско време.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести