Монако ја продолжи црната серија

Новиот француски прволигаш Ним ја продолжи црната серија на Монако и успеа да освои еден бод на гостувањето во Малото Кнежевство.

Гостите поведоа со голот на Бријансон во 19. минута, а изненадувачки се беше решено по израмнувачкиот гол на Фалкао во 27. минута.

Во продолжението и двете екипи имаа зрели шанси за победа, иницијативата беше на страната на Монако, но фаворитот остана без триумф и петти пат по ред.

По стартната победа против Нант на гостински терен, Монако има серија без победа и три нерешени, со два порази.

Ним игра одлично за новак во Лигата и со 8 бодови е во горниот дел од табелата.

- Оглас -

Најнови вести