Му се оствари сонот: Прво финале на турнир од Мастерс серија за Гофан

Белгиецот конечно во седумгодишната професионална кариера ќе игра меч за титула на турнир од Мастерс серија, откако во Синсинати ги победи Ришар Гаске

Слични вести...