Мурињо: Тешко е да се каже дали ова е добар или лош резултат

Манчестер јунајтед останува во резултатска криза откако синоќа одигра без голови против Валенсија, во вториот меч од Лигата на шампионите. Бодот е вреден за „црвените ѓаволи“, но факт е дека играта останува неуверлива. Веќе три средби во низа, Манчестер нема победа, но тоа некако не го загрижува тренерот Жозе Мурињо.

„Ако загубевме, ќе бевме во една многу сложена ситуација. Нерешениот резултат е реален. Имавме неколку ситуации во кои можевме да дадеме гол и да победиме. Тешко е да се каже дали ова е добар или лош резултат. Сега ни следуваат два меча против Јувентус во кои мора да освоиме некои бодови. Ќе биде многу тешко до крајот на групата“, рече Мурињо по синоќешниот дуел со Валенсија на „Олд Трафорд“.

Во оваа група Јувентус е лидер со 6 бода, Манчестер има 4, Валенсија е со еден бод, а Јанг бојс е без бодови.

- Оглас -

Најнови вести