На Баерн му се случува потоп во Франкфурт (Видео)

Ајнтрахт води со 3-1 по првото полувреме на дуелот со Баерн Минхен во бундеслигашки меч кој потсетува на оној од 2019 година кога на истиот стадион, Баварците беа разбиени со 5-1.

Ајнтрахт водеше со 3-0 после 36 минути игра, Нојер како ретко кога трипати ја вадеше топката од мрежа во толку краток период, а финишот на првиот дел, Кимих ја намали негативата на првакот, па за Баерн уште постои опција да остане непоразен, дури и сензационално да победи со луд пресврт.

Ова е голот на домашните за 3-0:

https://twitter.com/i/status/1733504042284794236

- Оглас -

Најнови вести