На чекањето полека му доаѓа крај – Жиру го носи Милан чекор поблиску до Скудетото (ВИДЕО)

Милан води со 1:0 против Сасуоло и е на чекор од титулата во Серија А лигата.

Оливие Жиру со голот во 17-та минута донесе голема радост за „росоњерите“ кои што 11 години чекаат за Скудетото, а по се изгледа во оваа сезона ќе го дочекаат.

На Милан му одговара и реми на гостувањето кај Сасуоло. Интер, пак игра 0:0 против Сампдорија.

- Оглас -

Најнови вести