На ЕП ќе играат и десетмина фудбалери кои се родени на американските континенти

Шестмина Бразилци, од кои тројца се во една иста репрезентација, ќе настапат на европскиот шампионат.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *