На Роналдо тешко му падна поразот од ривалот, во бес ги шутираше шишињата додека навивачите го провоцираа извикувајќи Меси, Меси (Видео)

Фудбалерите на Ал Наср загубија со 1:0 од Ал-Итихад во дербито на 20-то коло во шампионатот на Саудиска Арабија и со тоа ја загубија и лидерската позиција на табелата.

На Ал Наср не му помогна ниту Кристијано Роналдо, кого 60.000 навивачи го провоцираа со извиците „Меси, Меси“.

На крајот Роналдо фрустрацијата ја искали врз шишињата за вода.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести