На Тричковски и другарите им фалеше само еден гол, АПОЕЛ е нов првак на Кипар

АПОЕЛ од Никозија по рекорден 29-ти пат е шампион во фудбалското првенство на Кипар.

Денеска на АПОЕЛ му требаше победа или реми против АЕК Ларнака во директниот дуел за титула, а средбата заврши 1-1. Иван Тричковски ги одигра последните 15-тина минута за АЕК, но не даде гол кој можеше да значи прва титула во нивната клупска историја.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести