Најдобриот кадар за тоа што направи Роналдо за да биде исклучен

Кога летоска дојде во Јувентус, Кристијано Роналдо најави дека негова главна цел ќе биде да ја донесе титулата од Лигата на шампионите во Торино. Сепак, наместо блескаво деби во елитната лига на УЕФА во дресот на „старата дама“, Роналдо на теренот помина помалку од половина час.

Португалецот беше исклучен по еден контакт со противничкиот играч. Многумина сметаат дека црвениот картон бил престрого доделен. Сами оценете дали одлуката на судијата Брих е исправна или престрога.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести