Најспектакуларниот нокаут за оваа година: Дебитантот храбро се бореше, но еден удар на противникот го „покоси“ (ВИДЕО)

Боксерски меч од Танзанија ни носи еден од најспектакуларните нокаути за оваа година.

Боксерот Омар Муса, за кого ова е деби во шампионатот на Танзанија, се бореше храбро, но еден удар на противникот Рајабу Бајабу беше доволен за тој да биде пратен на спиење.

Иако во воведните мигови Муса беше тој што доминираше, сепак на крајот неговиот поискусен ривал ја крена публиката на нозе.

- Оглас -

Најнови вести