Најстарото дерби во светот се игра на денот на кој се одбележува точно 50 години од страшната трагедија

Ривалство кое трае повеќе од 130 години, а досега играле вкупно 421 пати

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *