Навивачите на Сент Етјен се испотепаа меѓу себе (Видео)

Навивачкото насилство зема замав во последно време во Европа, минатата недела резултира со смрт на 29-годишен навивач на АЕК Атина, а денеска на сцена стапија навивачите на Сент Етјен.

Популарните Меџик фанс, не се степаа со противничките фанови, туку се испотепаа меѓу себе на гостувањето кај Родез. француските медиуми засега немаат информации зошто навивачите се истепаа меѓу себе.
Натпреварот заврши со триумф на Родез од 2:1.

https://twitter.com/i/status/1690359874683572224

 

- Оглас -

Најнови вести