Не се минува лесно кај Стоилов и Криштопанс – Вози одговорно и добиј билет за ЛШ (Видео)

Стојанче Стоилов и Дајнис Криштопанс немаат милост со Вардар во Лигата на шампионите, но имаа разбирање за учесниците во сообраќајот кај нас, во координираната акција на ракометниот шампион и македонската полиција под мотото „Вози одговорно и добиј билет за Лигата на шампионите“.

Непоразените во ЛШ, сега имаа поинаква улога, како асистенти на сообраќајната полиција. И за разлика од настапите на терените ширум Европа, каде што немаат милост и газат без проблем, денеска имаа разбирање за возачите на скопските улици.

 

- Оглас -

Најнови вести