Не успеа во Арсенал, а умее да ги копира слободните удари на Бекам (Видео)

Коен Брамал го ископира стилот на Дејвид Бекам и со мајсторски изведен слободен удар му донесе предност на Колчестер во двомечот со Ексетер во битката за големото финале на „Вембли“.

Левиот бек на домашната екипа погоди од тешка позиција, а ударот беше како копија на славните слободни удари на неговиот многу попознат сонародник Бекам.

Брамал беше член на Арсенал од 2017 до 2019 година, но не одигра ниту еден меч за Топчиите и по позајмицата во Бирмингам, му беше продаден на Колчестер.

Колчестер сега има предност од 1:0, со која ќе патува на реваншот против Ексетер. Брамал и неговите соиграчи се надеваат дека сега полесно ќе го прегрмат полуфиналниот бараж во обидот да се преселат во Лига 1 во Англија.

Реваншот ќе се игра за четири дена на „Сент Џејмс парк“ во Ексетер, а победникот од двомечот ќе игра на легендарниот „Вембли“ на 29 јуни во нокаут-финале за пласман во повисок ранг.

Второто полуфинале почнува вечерва од 20.45 часот, а меѓусебе двомеч ќе играат Нортхемптон и Челтенам.

 

- Оглас -

Најнови вести