Нејмар корнерот мораше да го изведе со полициско обезбедување (Видео)

Француските навивачи во последните неколку месеци се меѓу најозогласените. Речиси и да нема коло во кое нема инцидент на некој меч. Така е и вечерва, на дербито во Марсеј меѓу Олимпик и Пари Сен Жермен.

Домашните имаат голема поддршка од навивачите кои направија и фантастична кореографија, но сепак тие немаат големо гостопримство. Во еден момент кога Нејмар требаше да изведе кронер, од трибините беа фрлени многу предмети, па полицијата мораше да реагира и со штитовите да го чува Бразилецот додека не го изведе корнерот.

- Оглас -

Најнови вести