Нема да има македонски дуел во Ла Лига – Барди ќе игра за Леванте, Трајковски не може за Мајорка

Утре се игра премиерниот меч од 14-тото коло во шпанското првенство, а поради повредата на Трајковски, нема да има сефте дуел сезонава на двајцата македонски репрезентативци.

Слични вести...