Нема услови за фудбал во Македонија – ФФМ го прекина првенството, Вардар остана без титула

Со одлука на Управниот одбор поради ситуацијата со ковид-19 во земјава нема да се доигра Првата лига.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *