Неочекуван победник во Остин, Маркес не ја заврши трката

На популарната патека „КОТА“ во Остин, за првпат откако се одржуваат трките на Мото ГП не победи светскиот првак Марк Маркес.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *