Нереално: Азербејџанец против Шведска го постигна голот на вечерта (Видео)

Репрезентативецот на Азербејџан, Емин Махмудов, го има голот на вечерта. Тој во 89-тата минута зголеми на 3-0, а воедно го постави и конечниот резултат на дуелот против Шведска.

Махмудов на прва шутна една топка речиси од 50 метри и ја смести зад грбот на подизлезениот голман на Шведска, Робин Олсен.

- Оглас -

Најнови вести