Несреќниот Васко си смести смешен автогол во 97-мата минута (Видео)

Освалдо Енрикес е главниот актер во претставата која синоќа ја приредија Васко де Гама и Гојас во бразилската Серија А. Освалдо од Васко во 97-мата минута си даде автогол и со тоа го постави конечниот резултат од 1-1.

Гостите со сите сили напаѓаа во обид да изедначат и да освојат барем бод и на крај успеаја благодарение на лошата реакција на Освалдо, кој наместо да ја шутне топката напред, ја упати кон голот на изненадениот голман.

Погледнете ја целата мешаница и авготолот:

https://www.youtube.com/watch?v=EkPCT1pQGCA

- Оглас -

Најнови вести