Неверојатни сцени во Полска: Голман даде гол за победа во 95-та вреден за опстанок, но беше залудно (видео)

Екипата на Битовија победи во последното коло од полската Втора лига, играчите почнаа да слават опстанок за на крајот да сфатат дека сепак ќе испаднат еден ранг подолу

Слични вести...