Неверојатно: на стадионот на Манчестер сити, на полувреме по теренот трчаше стаорец! (Видео)

Телевизиските камери на стадионот „Етихад“ во Манчестер, вечерва снимија една неверојатна сцена, на полувремето од мечот на Манчестер сити со Шефид јунајтед, по теренот трчаше стаорец.

Глушецот беше фатен и ставен во корпа, но самото негово појавување им создаде непријатности на луѓето кои работат на стадионот и се грижат за теренот.

- Оглас -

Најнови вести