Невидена драма на „Паркен“ – Црвена ѕвезда по луда пенал-серија го елиминира Копенхаген

Дури 22 пенали се шутираа за да се одлучи победникот меѓу Црвена ѕвезда и Копенхаген, а српскиот првак успеа да се пласира во плејофот за настап во ЛШ.

Слични вести...