(Видео) НХЛ ќе има нов шампион, Каролина го елиминира Вашингтон

Брук Мек Гин е јунакот на гостите, а тој го постигна победничкиот гол во продолжение за победа во мајсторката и пласман на Каролина во второто коло од плејофот.

Слични вести...