Ништо од македонско четвртфинале – Пирова е победата на Еурофарм Пелистер

Битолчани славеа со 24:22 против Нексе, но тоа не беше доволно да се анулира минусот од првиот меч и Хрватите ќе играат со Вардар во четвртфиналето на СЕХА.

Слични вести...