Ниту дождот не е пречка за навивачите на Њукасл лудо да се забавуваат во Милано (Видео)

Новата сезона на Лигата на шампионите официјално ќе започне вечерва, со натпреварите Милан – Њукасл и Јанг бојс – Лајпциг во 18:45 часот.

Токму навивачите на Њукасл во голем број пристигнаа во Милано да го бодрат својот клуб, а ниту дождот кој врнеше на северот на Италија не беше пречка за лудата забава на Англичаните.

Иако навивачите од Англија се познати како хулигани кои прават проблеми посебно на гостувањата, сепак тоа не важи за поддржувачите на Њукасл, кои и тоа како знаат да се забавуваат по кафулињата и улиците на Милано.

- Оглас -

Најнови вести