Нокаут кој предизвика осум фрактури (Видео)

Борецот Сејџ Норткат на својата прва борба од доаѓањето од УФЦ во ОНЕ беше брутално поразен со нокаут од ветеранот Космо Александер, па 23-годишниот Американец на социјалните мрежи објави фотографија од болница на која напиша дека имал деветчасовна операција и заработил осум фрактури.

Борбата се одржа во Сингапур и траеше само 29 секунди. Бразилецот Космо, кој има 37 години, со десно кроше ја погоди десната страна од лицето на Норткат, кој веднаш падна на земја и тоа беше крај.

Погледнете го жестокиот удар:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=290&v=xhapqj1mMJM

- Оглас -

Најнови вести