Нов „ладен туш“ за Интер

Интер претрпе нов пораз во италијанскиот шампионат, откако денеска пред своја публика беше шокиран од Парма. Избраниците на Лучијано Спалети цели 80 минути се мачеа да ја затресат мрежата на гостите, а при првиот посериозен напад на Парма следуваше „ладен туш“ за „нероаѕурите“.

Младиот Федерико Димарко во 80-тата минута го замолкна „Џузепе Меаца“, и му го нанесе вториот пораз на Интер по само четири одиграни мечеви во Серија А.

- Оглас -

Најнови вести