Ново јужњачко дерби во Серија А на повидок, навивачите на Салернитана најмногу го мразат Наполи (Видео)

„Кој не скока, тој е Наполитанец“, скандираа фановите на новиот италијански прволигаш, а преку социјалните мрежи дојде одговор од Неапол.

Слични вести...