Обезбедувањето го повреди Мората додека Шпанците славеа пласман во финалето (Видео)

Репрезентацијата на Шпанија ја совлада Франција со 2-1 во полуфиналето и ќе игра во големото финале на Европското првенство во Германија. По последниот свиреж на главниот судија, Шпанците започнаа да го слават успехот, но во тие моменти на теренот се појавија и неколку навивачи кои се обидуваа да направат селфи со фудбалерите.

Тоа беше знак за итна реакција на обезбедувањето, кои во обид да ги спречат навивачите, со лизгачки старт го повредија капитенот на Шпанија, Алваро Мората, кој веднаш направи болна гримаса.

„Ќе видиме како ќе се чувствува. Се надеваме дека не е ништо сериозно. Почувствувал моментална болка, можеме само да се надеваме дека не е ништо“, рече селекторот на Шпанија, Луис де ла Фуенте, по натпреварот.

- Оглас -

Најнови вести