Објавени 30 кандидати за Златната топка: Левандовски ќе ја добие наградата која ја заслужи лани?

Во 2020, Полјакот беше убедливо најдобар, но немаше прогласување од страна на „Франс фудбал“, сега сериозна конкуренција му се Меси и Жоржињо.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *