Одбројани деновите на Инзаги како тренер на Болоња

Филипо Инзаги наскоро може да добие отказ и неговата авантура како тренер на калчолигашот Болоња да биде завршена. Вчера Болоња загуби од Џенова со 0-1, ѝ остана со само еден освоен бод и гол-разлика 0-5.

Овие слаби резултати може негативно да се рефлектираат врз поранешниот тренер на Милан и Венеција. Популарниот Пипо може да добие отказ, а веќе се шпекулира и со имиња како негови потенцијални наследници.

Фаворит за преземање на клупата на Болоња, во случај да биде сменет Инзаги, ќе биде Роберто Стелоне, но кандидати се и Масимо Одо или тренер со поголемо искуство од типот на Гвидолин (за него би било враќање во клубот) или Де Бјази.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести