Одлична е квотата во Супер типот за великанот кој што игра во „цвајте“

Екипата на Хамбургер веќе неколку години игра во втората германска Бундеслига и не може да пронајде начин за да се врати во Елитата.

Но, се чини дека според игрите во оваа сезона дека се на добар пат, а денешниот Супер тип на Sport Life го има во пондудата и токму овој великан. За триумф на Хамбургер против Холштен Кил и тоа на гостински терен во мечот од 18:30 часот има коефициент од 2.15. За Т22+ истата е 1.83, додека за „чист“ 3+ коефициентот изнесува 1.65.

Тука се и двете средби од САД Опен во машка конкуренција. Квотата од 1.65 е за триумф на Каспер Руд против Карен Хачанов, додека победа на Карлос Алкараз над Францис Тиафо е вреднувана со коефициент 1.66.

- Оглас -

Најнови вести