Одложена уште една трка во Формула 1

Големата награда на Азербејџан е oсма трка која се одложи поради пандемијата со Коронавирусот.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *