Официјално: Хамес Родригес ги одбра парите, потпиша за катарски клуб

Иако имаше добра сезона во Премиер лигата, Колумбиецот не успеа да си најде ангажман во Европа.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *