Оксер со магичен пресврт, за 180 секунди ја сврте „два во еден“, а немаше победа четири месеци

Оксер со 2:1 славеше над Олимпик Лион во првиот меч од 24 коло во француското првенство. За Оксер ова е прва победа по пауза од четири месеци и тоа беше остварена со пресврт во второто полувреме.

Лион кој важеше за фаворит на овој дуел, поведе со голот на Дембеле во 36 минута, што беше резултат и на полувремето. На стартот од вториот дел, фудбалерите на Оксер започнаа фуриозно и во период за помалку од 180 секунди постигнаа два гола, па негативата ја претворија во водство од 2:1.

Во фудбалот често се случувале чуда и поголеми од ова што го направи Оксер, но на дел од социјалните мрежи

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести